Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
W TORUNIU

Pielgrzymka - Przez Alpy po Pireneje

Poniedziałek, 01 Kwiecień 2019 r.

Pielgrzymka - Przez Alpy po Pireneje


 „Przez Alpy po Pireneje”


Szwajcaria - Włochy – Francja


Mediolan -Lugano - Chamonix - Mont Blanc - Annecy - Ars - Paray-le-Monial - Avingon - La Salette – Lourdes


PROPONOWANY TERMIN: 15 -22.09.2019 lub 18 -25.09.2019


DZIEŃ 1:
Wyjazd z Torunia, przejazd na lotnisko do Warszawy. Odprawa lotnicza, wylot do Bergamo. Przejazd nad jeziora Como i a następnie Lugano, które bez wątpienia są najbardziej malowniczymi jeziorami położonymi w Alpach. Przejazd na nocleg do Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie, wyjazd w okolice miejscowości Pavia. Zwiedzanie zespołu klasztornego Certosa di Pavia, którego początki sięgają XIV w. Jest on jednym z najważniejszych zabytków późnogotyckich we Włoszech. Klasztor został zbudowany na skraju parku i terenów myśliwskich rodziny Viscontich, ówczesnych władców Mediolanu, którzy w Pavii mieli swoją rezydencję. Następnie przejazd do Mediolanu. Podczas spaceru zobaczymy Plac Duomo, na którym znajduje
się piękna i znana z licznych wizytówek miasta gotycka katedra, dalej przejdziemy do „Salonu Mediolańczyków” czyli do Galerii Wiktora Emanuela. Następnie przejdziemy do Placu della Scala oraz zobaczymy ceglany zamek w centrum Mediolanu, zbudowany w połowie
XV wieku-Castello Sforzesco. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie, przejazd widokową trasą doliny Aosty do Chamonix, które położone jest u stóp Mont Blanc, najwyższego szczytu Europy. Przejazd do Annecy zwanego alpejska Wenecją. Zwiedzanie
miasteczka. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 4:
Śniadanie, przejazd do ARS . Nawiedzenie Bazyliki Św. Jana Marii Vianney -znamienitego duszpasterza, patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd do Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego Paray-le- Monial, Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie i przejazd do leżącego u stóp Alp sanktuarium La Salette, Msza św. Przejazd na nocleg w okolice Avingon, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie, wyjazd do Awinionu położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi. Zwiedzanie miasta: Place de l'Horloge -centralny punkt miasta z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, majestatyczny Pałac Papieży ( z zewnątrz), romańska katedra Notre-Dame, znany z piosenki most Saint-Bénezet. Przejazd na nocleg do Lourdes , obiadokolacja, nocleg (wieczorem procesja z świecami ) .

DZIEŃ 7:
Śniadanie, zwiedzanie, najważniejszego francuskiego sanktuarium w Lourdes: Dom Św. Bernadetty, Cachot, Kościół, gdzie odbył się chrzest św. Bernadetty, Bazylika Różańcowa. Msza Święta. Potem nawiedzenie Groty Objawień nad rzeką Gave, następnie prezentacja multimedialna o życiu Św. Bernadetty w języku polskim. Kolacja i nocleg w Lourdes. Po kolacji procesja z lampionami, która zaczyna się przy słynnej Grocie Objawiań Matki Bożej. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8:
Śniadanie wyjazd do Bordoux, wylot do Warszawy. Przejazd autobusem do Torunia–koniec pielgrzymki. Cena: ( opcja do wyboru)

 - 900 zł + 600 EUR / os. - mały bagaż podręczy + 10 kg bagaż główny o wymiarach (55 x40x 20) -1000 zł + 600 EUR / os. - mały bagaż podręczy + 20 kg bagaż główny

Cena pielgrzymki zawiera:
✓ przelot: Modlin – Bergamo - Bordoux – Warszawa
✓ 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach w pokojach 2 osobowych z łazienkami, ✓ 7 śniadań ( śniadania kontynentalne ) i 7 obiadokolacji
✓ transport klimatyzowanym autobusem,
✓ opiekę pilota wycieczek,
✓ ubezpieczenie Kl I NNW wraz z rozszerzeniem dot. chorób przewlekłych
✓ obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu do wybranych obiektów i opłat za przewodników ok 65 EUR /os. ( płatne w Włoszech u pilota pielgrzymki )
Informacje i zapisy:

 

Uwagi i informacje:
- data jak i miejsce przelotu zostanie potwierdzone po zebraniu się grupy.
- mały bagaż podręczny 1 mała osobista torba, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed pasażerem (40 cm x 20 cm x 25 cm)
- do rezerwacji miejsca wymagana wpłata zaliczki w kwocie 700 zł /os.
- podczas pielgrzymki będą organizowane msze święte
- kolejność zwiedzania może ulec zmianie
- dla chętnych możliwość noclegu w pokoju 1-osobowym- dopłata 150 EUR / os.
- proponujemy wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu w nagłych przypadkach, które zabezpiecza zwrot 100% wpłaconych środków w przypadku rezygnacji – koszt - 100 zł /os. Ubezpieczenie trzeba wybrać i opłacić w dniu zapisu na pielgrzymkę.
- gwarantowane miejsca w samolocie obok siebie to koszt (100 zł / os. za lot w dwie strony), - opcja dla chętnych.
Warunki ubezpieczenia dostępne na stronie:

https://axa.pl/biznes/podroz/ubezpieczenia-turystyczne-dla-biur-podrozy/formularze-i-dokumenty

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 16.00

Sobota
17.00, 18.00

Dni powszednie
17:00

Dni powszednie w czasie kolęd
9:00

ADORACJA

KAŻDY PIĄTEK

od 1500 do 1700

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

od 1730 do 1815

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

od 1730 do 1800

DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA

od 1500 do 1700

od 1730 do 2100

 

BIURO PARAFIALNE

CZYNNE:
Poniedziałki: 16.00-18.00
Środy: 16.00-18.00
Piątki: 16.00-18.00

Wirtualne spacery