CZĘSTOCHOWA · KALWARIA ZEBRZYDOWSKA · WADOWICE · ZAKOPANE · KRAKÓW - ŁAGIEWNIKI

 

DZIEŃ 1

 

Zbiórka uczestników i wyjazd z Torunia w godzinach rannych. Przejazd do Częstochowy. W Roku Jubileuszowym Koronacji Cudownego Obrazu, nawiedzimy najważniejsze Sanktuarium w Polsce – klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze. Tradycja pielgrzymowania na Jasną Górę sięga początków istnienia klasztoru, tj. 1382 roku. Jasnogórski Klasztor wraz ze swymi najważniejszymi budowlami: kaplicą NMP, bazyliką, wieżą, salą Rycerską, Arsenałem i Skarbcem, jest świadectwem historii wydarzeń minionych i obecnych. Modlitwa w kaplicy NMP przed Cudownym Obrazem. Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Papież Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał swoje wielorakie związki z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego pielgrzymował od dzieciństwa. W świątyni, o której Karol Wojtyła mówił „Tutaj serce moje zostało na zawsze”, zobaczymy cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Spacer fragmentem Dróżek Kalwaryjskich. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2

 

Śniadanie. Przejazd do Wadowic. Nawiedzenie świątyni, w której Karol Wojtyła otrzymał chrzest – Bazyliki Ofiarowania NMP. Następnie zwiedzanie muzeum – domu rodzinnego Papieża Jana Pawła II. Krótki czas wolny, możliwość zakupu słynnych kremówek. Kontynuacja podróży do Zakopanego. Wędrówka po stolicy polskich Tatr: ul. Krupówki, kościół św. Jana Ewangelisty, cmentarz na Pęksowym Brzysku, kaplica na Jaszczurówce. W rocznicę 100 – lecia objawień fatimskich nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – wybudowaną jako wotum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W Parku Fatimskim na terenie Sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997 r. Obiadokolacja i nocleg w Zakopanem lub okolicy.

 

 

DZIEŃ 3

 

Śniadanie. Przejazd do Krakowa. Udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nawiedzimy kaplicę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, znajdującą się w klasztorze powstałym pod koniec XIX w., nową Bazylikę Bożego Miłosierdzia, konsekrowaną przez papieża św. Jana Pawła II w 2002 roku. Udamy się także do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Centrum pełni funkcje wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat Karola Wojtyły. Nawiedzimy Sanktuarium św. Jana Pawła II – Kościół Górny i Dolny z Kościołem Relikwii, Kaplicą Kapłańską, oratoriami oraz kaplicami. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 12 – 14 październik 2017 r (czwartek – sobota)

 

CENA: 550 zł

 

zapisy, informacje ks Łukasz - 668 813 543

 

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 2 noclegi w hotelach **/*** lub pensjonatach pokoje 2-3 os.

• 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

• informację turystyczną przewodników

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

 

UWAGI:

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument – dowód lub paszport

na ofiary i inne wydatki należy przeznaczyć kwotę ok. 10