Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
W TORUNIU

Pielgrzymka Parafialna śladami św. Jana Pawła II - 12-14.10.2017r

Niedziela, 17 Wrzesień 2017 r.

Pielgrzymka Parafialna śladami św. Jana Pawła II - 12-14.10.2017r


CZĘSTOCHOWA · KALWARIA ZEBRZYDOWSKA · WADOWICE · ZAKOPANE · KRAKÓW - ŁAGIEWNIKI

 

DZIEŃ 1

 

Zbiórka uczestników i wyjazd z Torunia w godzinach rannych. Przejazd do Częstochowy. W Roku Jubileuszowym Koronacji Cudownego Obrazu, nawiedzimy najważniejsze Sanktuarium w Polsce – klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze. Tradycja pielgrzymowania na Jasną Górę sięga początków istnienia klasztoru, tj. 1382 roku. Jasnogórski Klasztor wraz ze swymi najważniejszymi budowlami: kaplicą NMP, bazyliką, wieżą, salą Rycerską, Arsenałem i Skarbcem, jest świadectwem historii wydarzeń minionych i obecnych. Modlitwa w kaplicy NMP przed Cudownym Obrazem. Zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego. Papież Jan Paweł II wielokrotnie podkreślał swoje wielorakie związki z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, do którego pielgrzymował od dzieciństwa. W świątyni, o której Karol Wojtyła mówił „Tutaj serce moje zostało na zawsze”, zobaczymy cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Spacer fragmentem Dróżek Kalwaryjskich. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2

 

Śniadanie. Przejazd do Wadowic. Nawiedzenie świątyni, w której Karol Wojtyła otrzymał chrzest – Bazyliki Ofiarowania NMP. Następnie zwiedzanie muzeum – domu rodzinnego Papieża Jana Pawła II. Krótki czas wolny, możliwość zakupu słynnych kremówek. Kontynuacja podróży do Zakopanego. Wędrówka po stolicy polskich Tatr: ul. Krupówki, kościół św. Jana Ewangelisty, cmentarz na Pęksowym Brzysku, kaplica na Jaszczurówce. W rocznicę 100 – lecia objawień fatimskich nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – wybudowaną jako wotum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W Parku Fatimskim na terenie Sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997 r. Obiadokolacja i nocleg w Zakopanem lub okolicy.

 

 

DZIEŃ 3

 

Śniadanie. Przejazd do Krakowa. Udamy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nawiedzimy kaplicę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, znajdującą się w klasztorze powstałym pod koniec XIX w., nową Bazylikę Bożego Miłosierdzia, konsekrowaną przez papieża św. Jana Pawła II w 2002 roku. Udamy się także do Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Centrum pełni funkcje wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat Karola Wojtyły. Nawiedzimy Sanktuarium św. Jana Pawła II – Kościół Górny i Dolny z Kościołem Relikwii, Kaplicą Kapłańską, oratoriami oraz kaplicami. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN: 12 – 14 październik 2017 r (czwartek – sobota)

 

CENA: 550 zł

 

zapisy, informacje ks Łukasz - 668 813 543

 

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 2 noclegi w hotelach **/*** lub pensjonatach pokoje 2-3 os.

• 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

• informację turystyczną przewodników

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

 

UWAGI:

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• niezbędny dokument – dowód lub paszport

na ofiary i inne wydatki należy przeznaczyć kwotę ok. 10

 

 

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
8.00, 10.00, 12.00, 16.00

Sobota
17.00, 18.00

Dni powszednie
17:00

Dni powszednie w czasie kolęd
9:00

ADORACJA

KAŻDY PIĄTEK

od 1500 do 1700

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

od 1730 do 1815

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

od 1730 do 1800

DRUGI PIĄTEK MIESIĄCA

od 1500 do 1700

od 1730 do 2100

 

BIURO PARAFIALNE

CZYNNE:
Poniedziałki: 16.00-18.00
Środy: 16.00-18.00
Piątki: 16.00-18.00

Wirtualne spacery